• E-Mail Adresimiz

  info@unerlojistik.com

 • Çağrı Merkezimiz

  +90 850 346 86 37

  +90 505 429 48 36

  +90 216 395 10 70

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 - 19:00

  Hafta sonu:10:00-18.00

26

Ağu

2019

Türkiye’den Yunanistan’a Ev Eşyası Taşıma

By, uluslarararası nakliyat Blog Comments: no comments

Türkiye’den Yunanistan’a Ev Eşyası Taşıma

Türkiye’den Yunanistan’a Ev Eşyası Taşıma

Yunanistan’a yerleşme kararı almış ve Türkiye’den Yunanistan’a Ev Eşyası Taşıma konusunda araştırma yapan biri için çok çeşitli kolaylıklar ve aynı oranda zorluklar söz konusu olmaktadır. Öncelikle Yunanistan Türkiye’nin komşusu olması yanında on yıllarca devam eden çeşitli dış politikaya dair sıkıntıların iki ülke arasında ilişkilerin her alanına etki ettiği bilinmelidir. Bu durum Yunanistan’a yerleşmek isteyen Türk vatandaşlar için de çok farklı değildir. Normal şartlarda Edirne’ye taşınmaktan çok farklı olmaması gereken bir faaliyetin hemen sınırın ötesinde bir yere taşınmaktan ötesinde çok farklı anlamları ve zorlukları vardır. Türkiye’den Yunanistan’a taşınmak diğer Avrupa ülkelerinden hatta ABD’den taşınmaktan çok farklıdır ve çok çeşitli prosedürlere tabidir.

Yunanistan’a Taşınırken Ne Yapmalıyım?

Türkiye’den Yunanistan’a Ev Eşyası Taşıma işinin diğer Avrupa ülkelerine göre daha az bütçeyle halledebileceğinizi bilmelisiniz. Mesafe bu anlamda size büyük avantajlar sağlayacaktır. Ancak yerleşim izni almanız ya da eğitim veya iş gibi sebeplerle yerleşmek zorunda olmanız sizin taşınma işlemindeki birçok prosedürü yerine getirmenizi engellemiyor. Ancak bu noktada profesyonel bir taşıma şirketi bulmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Doğru tercihler taşınma ameliyesinin sizin iş yada eğitim sürecinizi etkilemesini engelleyecektir. Yunanistan’a taşınırken Türk vatandaşlarına yönelik her zaman farklı uygulamalar ile karşılaşma olasılığınız vardır. Özellikle Suriye kaynaklı mülteci sorunları bu durumu tetikleyici en önemli sorunların başında gelmektedir.

Yunanistan’a Taşınırken iyi araştırma yapmalı

Türkiye’den Yunanistan’a Ev Eşyası Taşıma işlemi esnasında Yunanistan’ın gümrük uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak ve bu konuda yeterli ve doğru belgeleri hazırlamak hayati öneme haizdir. Ancak uzmanlaşmış bir taşıma şirketi size bu konuda ayrıntılı bir şekilde yardımcı olur ve çok fazla sorun yaşamazsınız. Ancak kontrolü tamamıyla taşıma şirketine bırakmanız ayrı bir risk konusundur ve yanlış bir şirket seçmeniz durumunda canınız bir hayli yanabilir. Bir anda kendi eşyanızı için gümrük kaçakçısı durumuna düşer çeşitli adli ve yasal prosedürlere maruz kalabilirsiniz. Türkiye’den Yunanistan’a ev eşyası taşıma konusunda mutlak surette internetteki çeşitli resmi sitelerinde araştırma yapmalı gerekirse Türkiye Dışişleri Bakanlığının internet sayfasındaki çeşitli duyulardan istifade edilmelidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


WhatsApp WhatsApp Canlı Destek